آموزش مهندسي: تاريخچه و برخي تحولات جديد
سخنران: دكتر علي اشرفي زاده؛ پنج شنبه 14 ارديبهشت ماه 11 صبح
 
آموزش مهندسي: تاريخچه و برخي تحولات جديد
 
سخنران: دكتر علي اشرفي زاده
زمان: پنجشنبه 14 ارديبهشت ماه، 11 صبح تا 12:30
مكان سخنراني: آمفي تاتر دانشكده مهندسي مكانيك دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي
 
 
خلاصه سخنراني: 
 
 
آموزش مهندسي: تاريخچه و تحولات جديد
 
نخستين موسسات آموزش مهندسي در اواخر قرن هيجدهم شكل گرفته و در طول سال ها مهندساني را تربيت كرده اند كه تاثيري شگرف بر كيفيت زندگي بشر و محيط زيست داشته اند. اين تاثير در آينده و با گسترش فناوري هاي جديد و نفوذ آنها بر سبك زندگي و جوامع بشري بيشتر و عميق تر نيز خواهد شد.
از اوايل سال 2000 ميلادي دانشگاه هاي فني و مهندسي در كشورهاي پيشرفته تغييرات كيفي قابل توجهي را در رويكرد و برنامه هاي خود ايجاد كرده اند كه مبتني بر نتايج تحقيقات در حوزه هاي مختلف علوم آموزشي، نيازهاي صنايع، انتظارات عموم مردم و نظرات دانشجويان و فارغ التحصيلان بوده است.
در اين سخنراني ضمن مرور تاريخچه آموزش مهندسي و تحليل برخي رويدادها و رويكردها در اين حوزه، يك چارچوب جديد براي اموزش مهندسي كه بر اساس مطالعات و نظرات تعدادي از اساتيد و محققين صاحب نام دانشگاه هاي ام اي تي و استنفورد شكل گرفته و تاكنون در بيش از 130 دانشگاه مطرح جهان به كار گرفته شده است معرفي و به اختصار مورد بحث قرار مي گيرد. همچنين مشاهدات شخصي سخنران در ارتباط با تحولات آموزش مهندسي در دانشگاه هاي تورنتو، واترلو، رايرسون و كويينز كانادا نيز به اختصار ارائه خواهد شد.
 
 
 
 
 
 
 
تاریخ:
1396/02/07
تعداد بازدید:
309
منبع:
دانشكده مهندسي مكانيك
تهران، ميدان ونك، خيابان ملاصدرا، خيابان پرديس، پلاك 7    
كد پستي :    43344 - 19919  
تلفن: 88674747   فاكس: 88674748
 
 
 
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.